Szczenięta

Od dzieciństwa bichony są najbardziej żywymi i figlarnymi pieskami z całej grupy bichonów. To urocze pieski o skręconych jak korkociąg włosach. Już za czasów Franciszka I (1494-1547 ) bichon znalazł się we Francji i natychmiast został francuskim faworytem. Jego loczki musiały się bardzo podobać, skoro od nazwy "bichon" utworzono francuski czasownik "bichoner", co znaczy fryzować.
Bichonki mają pogodne usposobienie, nigdy nie tracą dobrego humoru i skutecznie potrafią rozproszyć smutki swojej pani lub pana. Czułe, wesołe, mądre, są świetnymi psami do towarzystwa. Wszystkie razem i każdy z osobna są bardzo inteligentne. Łatwo dają  się wychować, więc bez kłopotu przyswoją  sobie podstawowe zasady savoir-vivre'u.

Są to psy ciekawe z natury i lubią wtykać nos w  nie  swoje sprawy, co nie zawsze wychodzi im na zdrowie. Mają reputację uciekinierów i rzeczywiście zdarza im się brać nogi za pas, by posmakować pełni życia na wolności. Ale wiedzione wielkim przywiązaniem do pana, szybko szukają jego towarzystwa. Wszędzie ich pełno, niczego się nie boją. Są idealnymi pieskami do towarzystwa. Nie powinny być jednak traktowane  jak dekoracyjny bibelot, który w malowniczej pozie spędza dzień na haftowanej poduszce.

Jak wszystkie psy uwielbiają długie spacery. Przyda im się trochę ćwiczeń sprawnościowych. Tym bardziej, że są to krzepkie psy bijące rekordy długowieczności (często żyją ponad 15 lat). Bichonki to małe pieski rozsiewające urok ..... terroryści, którzy rządzą całym domem, ale oczywiście robią to z kolosalnym wdziękiem. To małe biegające cuda, dla których najważniejszy w życiu jest człowiek, a jego bliskość to wszystko, czego potrzebują do szczęścia. Życzę wszystkim, którzy chcą sobie sprawić psiego przyjaciela, by potrafili mądrze kochać....i byli świadomi "praw i obowiązków" wynikających z tego wyboru.

Z wyrazami sympatii
Aleksandra